Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Melodia zacnego Poloneza, która rozbrzmiała w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, w wyjątkowo przystrojonej na ten dzień sali, uzmysłowiła tegorocznym Absolwentom, Gościom i Rodzicom, że nareszcie zaczął się tak długo wyczekiwany Bal Studniówkowy.
Studniówkę zainaugurowaliśmy w murach Naszej Szkoły. Dzięki ogromnemu wysiłkowi uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim Dyrektora Szkoły, sala gimnastyczna zamieniła się w „Aleję Gwiazd”. W atmosferę uroczystego i jedynego w swoim rodzaju Balu wprowadziły nas słowa piosenki „Niech żyje Bal…” w wykonaniu chóru szkolnego. Zanim jednak daliśmy się ponieść rytmowi chodzonego, Dyrektor Szkoły, pani Grażyna Sobieraj, wypowiedziała pełne uznania i podziwu słowa, które zapadły nam głęboko w sercach i pamięci - „Zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”. Życzyła nam połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły oraz szczęścia i trafienia w wymarzone tematy, a na długo oczekiwany „Wieczór”, oczekiwaną „Noc” wspaniałej i jedynej w swoim rodzaju zabawy.

Ogromną radość sprawili nam zacni Goście, do których grona należeli: asystent Posła RP, pani Bożeny Sławiak – pan Marcin Staniszewski, Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego – pan Marek Zaręba, Wicestarosta sulęciński - pan Tadeusz Dąbroś, przewodniczący Rady Rodziców - pan Krzysztof Ziomko, a przede wszystkim nasi kochani Rodzice, którzy tak licznie przybyli do Szkoły na uroczyste otwarcie.
Wychowawczyni, pani Karina Rogowska swoją przemową skłoniła wszystkich do niezwykłych refleksji związanych z przyszłością każdego z nas. Odwołując się do sentencji Fiodora Dostojewskiego, przekonywała, że jesteśmy w posiadaniu kluczy do szczęścia, musimy tylko wiedzieć, którym z nich otworzyć właściwe drzwi.
Uczniowie klas maturalnych, dziękując za trud włożony w wychowanie i stworzenie doskonałej atmosfery do zdobywania wiedzy, złożyli na ręce Dyrekcji, Wychowawców oraz Zaproszonych Gości przepiękne kwiaty.
Po części oficjalnej rozpoczął się prawdziwy Bal zorganizowany w Pałacu Magnat w Garbaczu, gdzie po ciepłym posiłku każda z klas podziękowała wychowawcom za trzy lub nawet cztery lata wspólnej nauki, przedstawiając przygotowany wcześniej program artystyczny. Zgodnie  z tradycją, bawiliśmy się do białego rana, przy muzyce zespołu ”Harmony”, który przybył do nas z Drawska Pomorskiego.
Wiedząc, że przed nami jedyne 100 dni do egzaminu maturalnego, a wcześniej oficjalny koniec nauki w szkole średniej, oddaliśmy się szampańskiej zabawie, wspólnie z Dyrekcją, Rodzicami i Nauczycielami. Upamiętnieniem tej szczególnej uroczystości będzie film i wspólnie wykonane fotografie.
Miłym zaskoczeniem było dla nas to, że w poniedziałek jeszcze raz, po raz ostatni, w tej samej scenerii, jaka towarzyszyła nam podczas Balu, mogliśmy zatańczyć poloneza i posmakować studniówkowego tortu w towarzystwie Starosty Sulęcińskiego, pana Dariusz Ejcharta.

Aneta Malinowska, Izabella Ossowska

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016