Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

3 września 2018 roku to kolejna data zapisana nie tylko w kalendarzu ważnych uroczystości Zespołu Szkół Licealnych  i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, ale także w kalendarzu polskiej oświaty.  Dyrektor  szkoły, pani Grażyna Sobieraj  gorąco przywitała  przybyłych Gości, Grono Pedagogiczne, Uczniów i ich Rodziców. Przed nami kolejne zmagania edukacyjne, szczególnie ukierunkowane na obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, wychowania do wartości, kształtowania patriotycznych postaw, rozwijania samodzielności, kreatywności i innowacyjności. Czas wypoczynku i wakacyjnej beztroski dobiegł końca, uczniowie w pełni sił, wypoczęci, opaleni, zwarci i gotowi stawili się do nauki i pracy. Szczególnie ciepło i serdecznie  zwróciła się  do pierwszoklasistów, życząc im sumienności, pracowitości i jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości, satysfakcji i uznania za niezwykle ważną i odpowiedzialną misję pedagogiczną, wychowawczą, opiekuńczą. Niech fascynująca przygoda odkrywania, przekazywania wiedzy i mądrości będzie źródłem satysfakcji dla całej społeczności szkolnej.

Na Inauguracji gościliśmy władze samorządowe  w osobach: pana Tomasza Prozorowicza – wicestarosty sulęcińskiego, pana Tadeusza Dąbrosia - przewodniczącego Rady Powiatu Sulęcińskiego oraz pani Anny Rymszy - przewodniczącej  Rady Rodziców. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły, zapewniając, że będą godnie ją reprezentować, cenić wartości, postępować zgodnie z zasadami   i  w pełni korzystać ze zdobytej wiedzy. Najzdolniejszym uczniom, Weronice Młyńczak, Magdalenie Lichman, Klaudii Bogdańskiej i Dominikowi Sokołowi wręczono Stypendia Naukowe Starosty Sulęcińskiego.  Nauczyciele: pani Agnieszka Sobieraj, pani Karina Rogowska, pani Beata Janicka i pan Krzysztof Kulej otrzymali akty nadania nowych stopni awansu zawodowego. Nagrody jubileuszowe, słowa uznania i podziękowania za podjęty trud i zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą szkoły odebrali nauczyciele z wieloletnim stażem pracy, pani Jolanta Maciak i pani Jadwiga Tamulewicz.
Rok szkolny 2018/2019   rozpoczął się ciepło, słonecznie i optymistycznie. Oby trwał tak do następnych wakacji.

Weronika Młyńczak
ucz. kl II Tlog/inf

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016