Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

Dnia 22.05.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w wycieczce do Frankfurtu nad Odrą w ramach projektu „Dopasowanie na miarę”, realizowanego przez Izbę Rzemieślniczą we Frankfurcie nad Odrą – region Brandenburgia Wschodnia.

Spotkanie dotyczyło kształcenia dualnego w Niemczech i orientacji zawodowej w zawodach rzemieślniczych. Uczestnicy zwiedzili warsztaty szkoleniowe w Centrum Kształcenia Izby Rzemieślniczej. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy branżowe, podczas których uczniowie mogli nie tylko zobaczyć nowoczesne wyposażenie stanowisk pracy, zdobyć informacje o różnych zawodach, ale także sprawdzić swoje umiejętności, wczuwając się  w role poszczególnych rzemieślników. Droga prowadząca do zdobycia tytułu czeladnika lub mistrza jest pełna wyzwań, wiąże się z nakładem pracy, za którą otrzymuje się stosunkowo dobre wynagrodzenie już podczas nauki u pracodawcy. Podsumowaniem spotkania był quiz wiedzy dotyczący kompetencji w profesjach tj. murarz, malarz, fryzjer, elektryk, kominiarz, czy spawacz.

Spotkanie uzmysłowiło młodym ludziom, że trafione w potrzeby rynku wykształcenie zawodowe i znajomość języków obcych, to dobry kapitał na przyszłość, który pozwoli realizować swoje zawodowe marzenia w wybranym miejscu świata.

Jadwiga Tamulewicz

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016